Дуга као порука наде

Ученици нижих разреда који похађају наставу румунског језика учествовали су у реализацији једне лепе активности која је тренутно актуелна на глобалном нивоу. Наиме, услед актуелне ситуације са коронавирусом, те кампање „остани код куће“, у многим државама деца цртају дугу, а потом се ти цртежи каче на прозоре како би се пронела порука ведрине, наде и оптимизма. Те цртеже обично прати и текст „Све ће бити добро“ или на румунском „Totul va fi bine."

Наши ученици су користили и друге позитивне речи које смо научили: iubire (љубав), fericire (срећа), primăvara (пролеће), као и лепе поруке које смо раније научили: O primăvara frumoasă! (Једно лепо пролеће), O primăvara fericită! (Једно срећно пролеће), Te iubesc (Волим те) итд.

Ову активност искористили смо и да се подсетимо назива боја на румунском језику.

Наставница румунског језика

Ана Албу Савић