„Десанкини“ љубитељи кљиге, на промоцији „Софијиних мудролија са Марком Краљевићем“, ауторке Александре Михајловић

У градској библиотеци „Вук Караџић“ у Ковину, 7.октобра 2019. године, ученици старијих разреда су са својом наставницом српског језика, Олгицом Петковић, присуствовали промоцији едукативне и бајковите књиге „Софијине мудролије Марка Краљевића“. Осим што ће се читалац упознати са историјским околностима, народним предањима, догодовштинама Марка Краљевића, догађајима који описују епске народне песме, имаће прилику да размисли, доцрта, допише, реши и забави се учећи о Марку Краљевићу и његовом добу, али и активно учествује у преокрету сваке приче уз поуку „Шта историја вели?“ . На тај начин ауторка постиже и дидактичко-методичке циљеве код младих читаоца, што свакако има везе и са професијом којом се бави. Александра Михајловић је професорка српског језика и књижевности у Гимназији у Панчеву. Члан је Удружења књижевника Србије и до сада је објавила два романа: „Запричавање. Заваравање. Завиривање.“ 2012. године и „Кроз прстохват цимета“ 2015. године. Ученици су овом промоцијом сазнали да се за њих пишу књиге које ће они са нестрпљењем ишчитавати, проширујући сазнања која пружају могућности сазревања критичког закључивања!