Позоришна представа „Пинокио“

У петак, 11. октобра 2019. године, ученици млађих разреда ОШ „Десанка Максимовић“, су са својим учитељицама и учитељем посетили установу „Центар за културу Ковин“. Одгледали су сценску адаптацију истоимене бајке : „Пинокио“, „Пан Театра“ из Београда. Са великим интересовањем, ученици су пратили авантуре дрвеног лутка, који од комада дрвета, постаје живи лутак који се смеје и плаче, а затим и дечак. Он је плод неизмерне жеље и љубави према деци, али и личне усамљености, једног дрводеље Ђепета, да има сина. У стасавању, Пинокио као и свако дете, пролази кроз различита искушења, која га уче разликама између добра и зла. Представу краси и добра музика уз коју су деца изводила и ритмичке покрете. Глумци „Пан Театра“: Оливера Викторовић, Миодраг Милованов ( и режеисер представе), Енес Хамидовић и Бојана Ђурашковић су вешто преносили све емоције главног јунака, Пинокиа, са којим су се ђаци веома добро идентификовали кроз лична искуства. Публика је активно давала подршку аплаузима, савете кроз повремене гласне овације, била тужна и несретна када Пинокио није имао своје „ја“да се одупре опасностима... На крају, по правилу, свака бајка има срећан завршетак, па тако и ова данашња. Међутим, порука је толико снажна, да се односи и на свакодневни живот и перманентно изграђивае личности код деце, али и код одраслих: СЛЕДИМО САВЕСТ КОЈЕ ИМА У СВАКОМЕ ОД НАС, ЈЕР ОНА ЈЕ ИСКРЕН ПРИЈАТЕЉ И ОСЛОНАЦ ЗА ИЗЛАЗ ИЗ ПРОБЛЕМА, БИЛО ДА СУ ОНИ МАЛИ ИЛИ ЧАК БЕЗИЗЛАЗНИ!