"Десанкини“ ђаци подржали Светски дан шетње

15. октобар је Светски дан шетње установљен у организацији Светске асоцијације спорта. „Десанкини“ ученици млађих разреда су се придружили обележавању овог дана, тако што су ученици пешачили до центра града и назад у циљу промоције физичких активности, које иначе веома често има у реализацији наставних и ваннаставних активности. Овај датум је установљен од 1991. године и од тада га подржава и Светска здравствена организација. Ако желите да сазнате колико сте корака начинили у току дана и били физички активни, на свим „паметним“ телефонима можете инсталирати апликацију... на пример „Google fit“, „Samsung health“...

ШЕТАЈМО И РЕКРЕИРАЈМО, УЖИВАЈМО И ЧУВАЈМО ПРИРОДУ, ОНОЛИКО КОЛИКО ЧУВАМО И НАШЕ ЗДРАВЉЕ!