„Дабар“ такмичење – такмичење уз које се одраста

Ученици од првог до четвртог разреда су и ове школске године били учесници Међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености „Дабар“. Такмичење „Дабар“ је намењено свим ученицима, не само талентованим. Његов основни циљ је да што више деце увиди да се са информатичким проблемима сусрећемо у свакодневном животу и да их је могуће са лакоћом решавати.

Ове школске године такмичење је, због тренутне епидемиолошке ситуације, било ревијалног карактера. Ученици су се надметали у две категорије – „Дабар Јуниор 1“ (за ученике првог и другог разреда) и „Дабар Јуниор 2“ (за ученике трећег и четвртог разреда). Такмичење је трајало 30 минута и реализовано је онлајн. На овогодишњем такмичењу учествовало је преко 28 хиљада ученика из Србије. У нашој школи такмичило се 24 ученика, а најзапаженије резултате остварили су следећи ученици:

Дабар Јуниор 1

Први разред: Дуња Стојменовић (5/6), Андрија Тасић (4/6), Сара Дудаш (3/6), Никола Станковић (3/6).

Други разред: Сара Лакић (5/6), Лена Којчинов (4/6), Анђелија Закић (4/6), Невена Бобић (4/6), Михајло Јаџић (4/6).

Дабар Јуниор 2

Трећи разред: Стефан Срботњак (3/6), Лазар Ћалић (3/6), Теодора Бирташевић (3/6).

Четврти разред: Андрија Мирчов (6/6), Николина Рвовић (6/6), Анисија Ђулабић (5/6), Стефан Савић (5/6)

Приручник са задацима и решењима са овогодишњег такмичења можете прелистати или преузети овде.

Милош Баковић