"Међународни истраживачки пројекат АРЕТЕ пилот 2 пројекат"

"Међународни истраживачки пројекат АРЕТЕ пилот 2 пројекат" је током јуна месеца, расписао конкурс за реализацију примене нових дигиталних алата у настави. Позив је био упућен учитељима 4.разреда; Пројектна настава и наставницима геграфије и математике. Конкурс је расписан на енглеском језику и под покровитељством је Министарства Просвете. Након селекције, у септембру месецу, одабране су учитељице 4/1 и 4/2 разреда, Снежана Ломигора и Наташа Буљугић, са колегама из још 9 школа из Србије. Пројекат је уврштен у Годишњи план рада Пројектне наставе, али ће бити и имплементиран у остале наставне предмете.

Обука и реализација се врше у наредне две године где ће две групе наше школе, 4/1 и 4/2 радити све на српском језику. Пошто представљамо школу и државу из које долазимо, надамо се да ће садржаји бити занимљиви за наше ђаке, а истраживачки рад показати позитивне резултате!