Засади дрво - гледај како растемо

Трећи циклус акције "Засади дрво" је почела са великим циљем - засадити 200 хиљада садница.

Пакети са садницама стигли су у све школе у Србији, што је први део акције "Засади дрво". Овој великој еколошкој акцији, која се спроводи у целој Србији, придружили су се и ученици ОШ ”Десанка Максимовић” из Ковина.

Кроз активност "гледај како растемо" у четвртак, 24.фебруара 2022.г. прваци су са својим учитељицама: Татјаном Бошков и Иванком Панић и домаром школе Сабо Фредијем, у школском дворишту посадили младе саднице.У свим школама у исто време посађене су две саднице белог бора . На тај начин ће ученици имати прилику да, како прелазе из једног у други разред, посматрати како дрво расте паралелно са њима!

kakopos