ИЗВЕШТАЈ О РЕАЛИЗОВАНОЈ ЕКСКУРЗИЈИ 5. и 6. РАЗРЕДА

Извођач екскурзије је агенција ДОО СИМ ПРОМ из Београда.

Екскурзија је реализована 26.05.2022.године

Релација: КОВИН-ОРАШАЦ-ТОПОЛА-ОПЛЕНАЦ-АРАНЂЕЛОВАЦ-БУКОВИЧКА БАЊА-КОВИН

• Скуп ученика је био у 7 ч. После увида у исправност возила од стане Полиције, аутобус је пошао у 7:30 ч. испред ОШ ,,Десанка Максимовић`` у Ковину.
  • Путовло се до Орашца, где се обишао спомен комплекс – Марићевића јаруга, спомен школа, црква и спомен музеј Првог српског устанка.
  • Затим се путовање наставило до пећине Рисовача. Тамо су деца била упозната са историјом и настанком пећине, као и како се живело у њој. Затим је водич спровео децу кроз пећину.
  • Путовање се наставило до Тополе. Обишао се спомен комплекс на Опленцу ( маузолеј династије Карађорђевић, Виноградарска кућа, Карађорђев конак). Наон тога је био ручак у ресторану хотела Опленац.
  • Након краћег одмора отишло се у Аранђеловац где се посетио Народни музеј. Након тога деца су имала слободно време у парку Буковичке бање до 18:15 ч. Након тога се аутобус упутио за Ковин.
  • Аутобус је стигао у Ковин испред ОШ ,,Десанка Максимовић`` у 20:00 ч.

И полазак и повратак је био у договорено време. Екскурзија је по мишљењу наставника и ученика реализована у складу са постављеним циљевима и задацима и оцењена је одличном оценом.

вођа пута

(Милош Манић)