ГОСПОДИН ФАБИО СКАНО У ПОСЕТИ И НАШОЈ ШКОЛИ

У четвртак, 8. септембра 2022. године, наша школа је била део програма посета установа у општини Ковин, коју је реализовала Kaнцеларија Светскe Здравственe Организацијe за Србију, чији је директор, господин Фабио Скано. Са представницима Црвеног крста Ковин, Дома здравља Ковин и директорима школа “Десанка Максимовић” и Гимназије и средње стручне школе “ Бранко Радичевић”, обиласком заграде коју похађају деца узраста од 7. до 19. године, директор СЗО је имао само речи хвале. Школа је пространа, уредна, учионице велике, осветљене и прозрачне! Посетом ученицима 1/2 разреда и 2/1 разреда, на енглеском језику, разменио је и неколико реченица. Малишани су, углавном без преводиоца, дали одговоре на питања како су, колико година имају, да ли су се ужелели школе након распуста и да ли воле да возе бицикл. Приметио је доста паркираних испред школе, што га је, наравнп одушевило! Подржавајући здраве стилове живота, директорка наше школе, Ана Новковић, је у разговору са г.Фабиом, навела и бројне активности која школа спроводи кроз своје пројекте у циљу превенције и здравих стилова живота код деце основношколског узраста! Истакла је и мотивисаност, како наставника, тако и ученика, да се оне остварују континуирано и на различите начине; у школи, едукацијама у Црвеном крсту, посетама и излетима, хуманитарним акцијама, сарадњом са локалном самоуправом...У нашој школи, оне су заиста бројне, разноврсне и публиковане преко сајта школе, у стручним часописима, часописима за децу, сајта локалне самоуправе...

ПР ОШ “Десанка Максимовић” Ковин