Посета наших ђака аеродрому у Батајници

У суботу, 1. октобра, припадници 204. ваздухопловне бригаде Војске Србије организовали су манифестацију ,,Отворени дан" на Аеродрому Батајница. Ученици ОШ ,,Десанка Максимовић” из Ковина су као посетиоци имали прилику да се упознају са наоружањем и изблиза посматрају слетачки програм.Ово је била јединствена прилика да изблиза виде авион типа Ласта, Супергалеб, Орао, Миг -21, као и да се упознају са обученошћу припадника Специјалне бригаде, који су још изводили и падобранске скокове са заставама Србије и Војске.

Акција „Отворени дан“ се реализује са циљем приказа обучености припадника Војске Србије за извршавање задатака из додељених мисија и промоције Војске Србије кроз директан контакт са грађанима, а традиционално је посвећена ученицима основних и средњих школа, као и широј јавности.

Велику пажњу ученика привукло је и присуство глумаца из серије „Војна Академија“. Имали су прилику да се фотографишу са глумцима и добију њихове аутограме.

Снежана Ломигора