Стручна усавршавања у „Десанкиној“ школи током децембра месеца

„Добро искуство, са добрим учитељем/наставником, кључ је доброг учења било чега“

У децембру месецу, одржана су три семинара за стручно усавршавнје просветних радника. „Десанкини“ учитељи и наставници су 4. децембра 2016., у организацији Друштва учитеља Ковин, присуствовали семинару „ Примена интерактивних дигиталних уџбеника у настави“, чији су аутори Лариса Стамболија и Дејан Јанковић, испред издавачке куће „Клет“.

5. и 6. децембра 2016. у Нишу је одржан семинар под називом „Инклузивно образовање и индивидуално образовни план“, чији су аутори Милена Јеротијевић, Сљежана Мрче, Раиса Ваналеин испред Групе МОСТ. Представници школе били су учитељи Наташа Буљугић и Снежана Ломигора.

26. и 27. децембра 2016. у просторијама школе, одржан је семинар „ Методе и облици ефикасне наставе и учења“- базични ниво“ у организацији „Центра за образовање и професионални развој“ из Београда, на којем су били присутни сви наставници и учитељи. Проф. др Радован Антонијевић професор Филозофског факултета, одсек за педагогију и андрагогију Универзитета у Београду и асистент на Филозофском факултету Универзитета у Београду, Наташа Николић, обрадили су пет тема путем радионица и инерактивних презентација: креирање подстицајне климе за учење и сазнавање у настави, проблемски орјентисана настава и учење путем открића, развијање компетенција разумевања и закључивања код ученика, модели диференцираног рада у настави и кооперативно учење, групни рад и партнерски рад.