Славски и свечано у „Десанкиној“ школи

Традиционално, пред многобројним гостима, домаћини овогодишње школске славе Светог Саве, били су ученици осмих разреда са својим старешинама, Олгицом Петковић и Радомиром Вукосављевић. Светосавском химном отворена је свечаност у којој је најпре отац Новак, старешина цркве Стефан Дечански у Ковину, служио Тропар Светом Сави и сви заједно, помолили се за здравље, успех и срећу на путу васпитавања и образовања , а затим је пререзан колач. Уз пламен славске свеће, протекла је приредба на тему лика и дела утемељивача православља, просветитеља, Светог Саве. Хорским песмама, драматизацијом текстова и говорељем стихова ученика млађих разреда, богатом презентацијом са квизом, ученика старијих разреда, данашња слава у „Десанкиној“ школи протекла је радосно! Поделом переца и жита, насатвљамо пут нашег учитеља побожности и честитости, нашег заштитника, Светог Саве!