Ученици трећих и четвртих разреда на представи „Ово сам ја“

4.априла 2017.године, у Центру за културу Ковин, ученици трећих и четвртих разреда наше школе, као и основних школа наше општине, одгледали су представу „Ово сам ја“ у оквиру превентивних активности зажтите деце и ученика од насиља, злостављања и занемаривања. Извели су је млади активисти Црвеног крста Ковин, у оквиру пројекта Промоција хуманих вредности. Деца волонтери су носиоци целокупне реализације представе, од писања текста, сценографије, музике, одличне глуме, до веома успешног преношења битне и важне поруке: поштовање и уважавање различитости, толеранција, доброта и племенитост, помоћ слабијима, немоћнима и угроженима. Примером главног јунака, малог Бојана, детета из хранитељске породице, у којој нема поштовања права дететета, који у школи није прихваћен од стране ученика, малтретиран и злостављан, на којег пажњу не обраћа ни наставник, ипак излази из безнадежне ситуације! Наиме, у школи, у оквиру радионица Црвеног крста које промовишу хумане вредности, стиче пријатеље који му помажу да буде прихваћен и вољен у групи, одељењу, школи, породици...

Добивши ове јасне поруке, на конкретном примеру из живота, остало је само на крају да преслишамо себе и поставимо питање: „Да ли сам учинио све што је у мојој моћи да некоме помогнем?“

Ова представа је била генерална проба пред наступ на Фестивалу позоришних представа у оквиру Пројекта Промоције хуманих вредности у Београду. Другарима желимо много успеха и честитамо на успешној реализацији!