„Даница за младе“ - „Десанкиним“ ђацима

Библиотека „Вук Караџић“ Kовин, у сарадњи са Вуковом задужбином, организовала је у понедељак, 10. априла 2017. године, у 12 сати, представљање часописа „Даница за младе“.

У издању Вукове задужбине, „Даница за младе’’ је једини часопис који представља савремене дечје писце са најновијим остварењима и даје нове прилоге писаца – песме, приче, басне, баладе, анегдоте, загонетке, афоризме, скечеве, шаљиве песме, бонтон за младе.

У пратњи својих учитељица, ученици трећих и четвртих разреда наше школе имали су прилику да се упознају са гостима промоције и познатим дечјим писцeм Божидаром Пешев. Говорио је стихове о љубави, бонтону на шаљив начин, тражио одговоре на загонетке, шта су легенде, шта је гора...Сунцем обасјани у мирисној башти Градске библиотеке, надахнути лепотом песничког изражавања, уживали смо и у читању стихова Весне Алексић које су говорили присутни ученици. На крају, позвани смо да учествујемо на бројне Фестивале поезије за децу својим песничким остварењима, јер најлепша и најуспешнија биће објављена у часопису „Даница“.

Божидар Пешев објавио је више збирки песама за децу: „Мала башта песама“, „Испод свиленог плашта“, „Најлепше речи“, „Враголије и чаролије“ и др. Аутор је романа за децу и младе „Стаклена лопта“, „Одрастање до смрти“, „Легенда о Водгори“, „Чувари планете Акраш“.