Трка за срећније детињство

У оквиру обележавања Дечје недеље данас је традиционално одржана "Трка за срећније детињство". У пратњи учитељица Драгане Милетић и Драгане Ђурић, учитеља Милоша и Немање Баковић, као и наставника физичког васпитања Новице Стојановић, ученици ОШ “Десанка Максимовић” су имали циљ и дошли на старт, као учесници “Трке за срећније детињство”. Велики број учесника и из других школа са територије општине Ковин, окупили су се на Тргу испред Дома културе, а подршку су им пружали родитељи и суграђани. Најбоље резултате постигли су ученици првог, четвртог и седмог разреда:

1. место, ученик 1/1     СТОЈАНОВИЋ ПАВЛЕ,             У конкуренцији првака-дечаци

1. место, ученица 7/2,   ИВАНА АМАНОВИЋ                У конкуренцији седми/осми разред девојчице

2. место, ученица 4/2 ,   АНЂЕЛА СОФРОНИЈЕВИЋ    У конкуренцији четвртака-девојчица

3. место, ученик 1/1,       САВИЋ СТЕФАН                    У конкуренцији првака-дечаци

ЧЕСТИТАМО НАГРАЂЕНИМ УЧЕНИЦИМА И СВИМ ТРКАЧИМА ЗАХВАЉУЈЕМО НА УЧЕШЋУ!

Осим трке, чланице клуба за старије из Црвеног крста Ковин организовале су на Тргу радионицу за децу, док су волонтери Црвеног Крста Ковин и чланови Карате клуба Раднички показивали вежбе из својих области. На тргу је постављен и штанд са књигама из Библиотеке Вук Караџић, а специјалан гост је дечји песник Божидар Пешев.