„Војводино моја мила“

УГЛЕДНИ ЧАС – историја и музичка култура

„Ја волим Војводину“ је тема коју су на јавном, угледном часу у холу школе, 16. маја 2018.године, припремили ученици старијих разреда са наставницама музичке културе, Снежаном Качина и наставницом историје, Драгицом Качина. Такође су и ученици четвртих разреда, са својим учитељицама, Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, дали допринос у реализацији овог занимљивог угледног часа.

Ученици школе, су као публика имали прилике да науче о мултикултуралности у вишенационалној средини и настанку Војводине (на Мајској скупштини пре 170 година), обичајима , музици (Банаћанско коло и Шкрипи ђерам), старим предметима и њиховој намени (круњач и пегла на жару), војвођанским јелима (ринфлајш и паприкаш са ноклицама), старим народним изразима (уфркестити и пофајтати). У квизу знања такмичиле су се екипе Кубин и Кевевара. Хор и фолклор су дочарали својим војвођанским играма и песмама сва она лепа времена, када се живело једноставније, али духовно, свакако, богатије и срећније, премда су и војвођани познати као шаљивџије. Школски хол је данас личио на прави војвођански шор којим се ширио звук табурице и чаролија прошлих времена!