Хуманост  у  очима и срцу „Десанкиних“ ђака

„Моја радозналост, шта значи реч базар, заголицао је моју машту и покренуо ме да са мојом мамом, уз игру, помогнемо и будемо донатори у хуманитарној акцији За Лану.Није важно шта имам, важно је чинити другима добро. Тако сам ја себе покренуо, јер моје мало, доноси Лани пуно! Људи треба да буду хумани да дају све што могу да продуже некоме живот. Дао сам колекцију књига како би неко купио и помогао у акцији.Признајем, одрекао сам се мојих најдражих књига, али ја желим бити један од добрих људи који су хумани.

Покушајте, потрудите се да будете као ја. Ништа не губите, а Лани спашавамо живот!  И она је дете као сви ми!

Натерајте своје родитеље да вам дају идеју како кроз игру да будете хумани.Чак су и смс-ом куповали књиге 645 на 3030

( Хтео сам да кажем: смс- за Ланин осмех )

Лазар Ћалић“

Ово је ауторски текст ученика 3/1 разреда, Лазара Ћалића, који је учесник хуманитарне акције, за Лану, нашу суграђанку. У тим акцијама се прикупљају новчана средства, јер Лану очекује озбиљна и скупа операција у иностранству. Своју жељу да помогне и апел да то учене сви који то могу, у речима детета снажно  су  одјекнуле!

У тим акцијама, учествовао је велики број деце из наше школе. Такође су се и родитељи ђака организовали и прикупили  средства.

Сваки пут, када је хуманост покретач активности наших ђака, настаје лавина добрих дела!

НАШЕ МАЛО, НЕКОМЕ МОЖДА ЗНАЧИ СВЕ!