Ангела Јаневска, трећа у држави!

Ученици 3/1 и 3/2 разреда, са својим учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, из ОШ“ Десанка Максимовић“ из Ковина, су се и овај пут одазвали на позив Црвеног крста Србије/ Војводине/ Ковина, да се укључе у такмичење из прве помоћи и реалистичког приказа повреда, стања и обољења, које се ове године одржало у виду конкурса.

Трећаци „Десанкине“ школе су учествовали у категорији „ Петлића“, на тему „ У ИГРИ СЕ НЕКАД ПОВРЕДИМО МИ, ШТА ЈЕ ПРВА ПОМОЋ, СЛИКОМ ПРИКАЖИ ТИ“

Црвени крст Србије, са задовољством је представио најуспешније учеснике на нивоу Србије,  у све 4 такмичарске категорије. Најуспешнија представница Црвеног крста Ковин је:

АНГЕЛА ЈАНЕВСКА,  ТРЕЋЕ МЕСТО  НА ДРЖАВНОМ НИВОУ, КАТЕГОРИЈА „ПЕТЛИЋИ“, ученица 3/2 разреда, учитељица Наташа Буљугић

Приликом предаје ликовних радова, лично, Црвеном крсту у Ковину, ученицима је секретар ЦК Ковин, ове најхуманије организације, Викица Фара, уручила и поклоне као вид награде за активно учечешће и показано велико интересовање деце.

На нивоу ОПШТИНЕ, од пристигла 32 рада, три наша ученика су се пласирала на Окружни ниво такмичења. То су ученици:

ДУЊА СТЕФАНОВИЋ, ученица 3/1 разреда, учитељица Снежана Ломигора

СТОЈАНОВИЋ ОГЊЕН, ученик 3/2 разреда, учитељица Наташа Буљугић

АНГЕЛА ЈАНЕВСКА,ученица  3/2 разреда, , учитељица Наташа Буљугић

На ОКРУЖНОМ НИВОУ ТАКМИЧЕЊА,

АНГЕЛА ЈАНЕВСКА, била је ПРВОПЛАСИРАНА и тако обезбедила учешће на Државно такмичење!

ЧЕСТИТКЕ СВИМ НАШИМ УЧЕНИЦИМА, „ДЕСАНКИНИМ“ МАЛИМ ВОЛОНТЕРИМА-ВЕЛИКОГ СРЦА!