ЧЕТВРТАЦИ “ДЕСАНКИНЕ” ШКОЛЕ У ПОСЕТИ 35.ОКТОБАРСКОМ ЛИКОВНОМ САЛОНУ

Традиционални 35. Октобарски ликовни салон посетили су ученици 4/1 и 4/2 разреда, са својим учитељицама: Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић.  Основна идеја Октобарског ликовног салона у Ковину јесте презентација савременог уметничког стваралаштва у областима сликарство, вајарство и графика, као и уметничких дела насталих путем комбинованих техника са којима су се ђаци већ упознали и које су пимењивали на часовима ликовне културе, али и пројектне наставе, природе и друштва итд... Ученици су имали прилике да виде радове који су добили награде и осам похвала следећих аутора:

- награда за сликарство додељена је Зорану Деранићу за рад “Шума”

- награда за графику/цртеж додељена је Давиду Млађовићу за дело “Игра облика и боје”

- награда за вајарство припала је Теофилу Окиљевићу за скулптуру “Без назива”

- награду за рад у областима комбинованих техника (алтернативни медији) добио је Александар Келић за фотографију “Пезаро.”

Октобарски ликовни салон 2021. у Центру за културу Ковин окупио је дела аутора свих генерација, а ако на млађима свет остаје, онда је ова генерација “Десанкиних” четвртака на добром путу да изнедри још доста успешних уметника!