“Краљ лавова” - представа за децу у оквиру КоПСа

Овогодишњи КОвински Позоришни сусрети, реализовани су у периоду од 23. марта до 26. марта 2022.године, у “Центру за културу” Ковин. Ученици четвртих разреда ОШ “Десанка Максимовић”, су са својим учитељицама, 24. марта одгледали представу “КРАЉ ЛАВОВА”. Представу изводи “ Алегрето “театар из Београда. У представи играју Предраг Грујић, Петар Кокиновић, Немања Милуновић, Марија Пантин, Бојан Симић, Катарина Орешан. Текст је написала Катарина Орешан, а режију потписује Петар Кокиновић.Прича прати живот и одрастање краљевог сина лава, Симбе. Његово безбрижно и раздрагано детињство у Племенској земљи, прекида покушај његовог стрица да преузме престо свога брата. Након немилог догађаја, Симба бежи из Племенске земље и уточиште налази у далекој џунгли. Након неколико година, Симба се враћа и спасава своју земљу од сурове власти свога стрица...

Деца су уживала у одличној глуми, сценографији, грандиозним костимима животиња из џунгле и интерактивној комуникацији глумаца са презадовољном публиком!