Дан школе "Десанка Максимовић" Ковин

16. мај - Дан наше школе чије име, “Десанка Максимовић“, носимо у срцу и са великим поносом!

Ученици, наставници, родитељи и драги гости, су у петак у Центру за културу, прославили Дан школе. Дан школе „која двадесет година са успехом образује, васпитава и спрема за живот, генерације, одговорно, савесно и са великим ентузијазмом “, рекла је директорка школе, Ана Новковић у поздравној речи. Уследила је додела награда најуспешнијим ученицима, уз презентацију постигнутих резултата на свим нивоима такмичења коју су приредили наставница Миланка Стојковић и учитељ МИлош Баковић. Затим је одгледана представа ученика драмске секције. Наставницама српског језика, Олгици Петковић и Маји Лазаров честитамо на одличној адаптацији текста „Свирка за Невену“ и ђацима-глумцима који су одлично забавили публику, показавши своја глумачка умења у истоименој представи.

glumackaekipa

Након представе, гости су погледали поставку радова ликовне секције коју је организовала наставница Анкица Ереш. Продајну изложбу сапуна, у прелепом паковању, припремили су ученици са својом наставницом хемије,Аном Ритопечки. Весело, у духу прославе, али поносно и уважено, наши ђаци и наставници школе потрудили су се да и овај јубилеј буде свечано обележен.

Најуспешнији ученици
najuspesniji ucenici jpg