Наши ђаци успешни на међународном такмичењу „Дабар“

„Дабар” је међународно такмичење из рачунарске и информатичке писмености. На занимљив и интерактиван начин кроз ово такмичење ученици се упознају са областима рачунарства и информатике. Питања су тако конципирана да код ученика развијају вештине решавања проблема, алгоритамски начин размишљања, логичко решавање проблема, правилну употребу информационих технологија и њен утицај на друштво. Рачунар је неисцрпан извор занимљивих логичких проблема, због чега рад на рачунару никада није досадан.

Идеја такмичења ,,Дабар” настала је у Литванији, а до сада је организовано у више од 20 земаља широм света. Ове школске године је наша школа по први пут учествовала на овом такмичењу, а ученици наше школе остварили су запажене резултате:

• Раниславић Ива и Закић Хана – златно признање;
  • Крстић Дарија – бронзано признање;
  • Јовановић Александар, Горчић Анђела, Глигор Андор – посебна признања за најмлађе учеснике.

Сви остали учесници такмичења добили су похвалнице.

Честитамо!

Милош Баковић