„Одиграј своју улогу за бољи интернет“

9. фебруар - Дан безбедности на интернету у ОШ „Десанка Максимовић“

Дан безбедности на Интернету обележава се 9. фебруара, у организацији европске Инсејф мреже, с циљем промовисања сигурнијег и одговорнијег коришћења онлајн технологије и мобилних телефона, посебно код деце и младих.

Овој веома значајној акцији прикључила се и наша школа. Разноврсним активностима ученика уз подршку наставника информатике Миланком Стојковић, физичког васпитања Новице Стојановић, учитеЉа Милоша Баковић, пажња је подигнута на виши ниво, јер је и тема веома озбиљна, како за децу, тако и за одрасле.

Анкета која је добила одговоре на бројна питања о безбедном коришћењу интернета наших ђака; групни радови ученика са значајним порукама које указују на правилно коришћење интернета, његове мане и недостатке, као и мере заштите од злоупотребе; Презентација која је реализована за све ученике школе на јавном часу, спремиле су наше ђаке за своју улогу у давању доприноса боЉем интернету.

Наташа БуЉугић

Апликација за пријаву нелегалног материјала на интернету

Поводом обележавања светског Дана безбедног коришћења интернета Центар за безбедни интернет Србија објавио је нову апликацију "Нет патрола", која ће омогућити једноставно пријављивање нелегалног материјала на интернету путем паметних мобилних телефона и таблета који користе Андроид оперативне системе.

Мобилна апликација у Google Play продавници креирана је у оквиру програма "Развој капацитета система за борбу против насиља, злостављања и злоупотребе деце путем интернета".

Коришћење те апликације је, као и слање пријава путем уобичајеног Веб-формулара, сасвим анонимно, а апликација не прикупља било какве идентификујуће податке о корисницима, типовима њихових прикључака на интернет, нити о врстама мобилних телефона које користе.

bezbedan internet

Преузми PowerPoint презентацију