Савиндан у ОШ "Десанка Максимовић"

27. јануар је у свим школама Србије ненаставни дан, али дан када молитвама и освештавањем славског колача и жита, дубоко, искрено и испуњени вером, прославњамо Светог Саву. Први српски просветитељ, утемељивач православља, ктитор најстаријих храмова Хиландара, Студенице, Жиче, ујединитељ српскога рода, ходочасник, књижевник, законодавац, дипломата, Свети Сава је за живота, духовног и световног, потврдио праве вредности човека и светитеља. Након његове смрти, 27. јануар 1236. год. црква је установила тај дан као празник којим се обележава успомена на његов живот и дело.

Ђаци „Десанкине“ школе су свечано прославили овај велики дан уз присуство својих наставника и родитеља и протојереја Новака Петровића, који је са домаћинима славе, ученицима осмих разреда, пререзао славски колач.

Након приредбе која је очаравала тоновима светосавских песама и стиховима, у којима нас свака реч обавезује и подсећа на значај Светог Саве, послужени су жито и переце.

РАДОВИ УЧЕНИКА