Израда сапуна

У оквиру реализације пројекта „Умем и хоћу насиљу да кажем НЕ“ који је подржан од стране Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице у нашој школи је започела са радом Школица изрде сапуна, коју води професорка хемије Ана Ритопечки. Циљ је да деца на један креативан и занимљив начин проводе своје слободно време. У школици су ученици научили како се праве природни сапуни, који састојци се користе, колико треба да „зрију“, зашто су бољи од индустријских... Ученици су заиста уживали у раду, били су врло креативни и маштовити, тако да смо добили пуно прелепих и миришљавих сапуна. Планирано је да се у оквиру ликовне секције направи амбалажа, а затим и продајна изложба израђених сапуна.