4. октобар - Дан Општине Ковин

Обележавање Дана општине, организовала је локална самоуправа и Општинска управа, у сарадњи са Центром за културу, Активом жена Прве МЗ Ковин, СУБНОР-ом општине Ковин,ђацима и наставницима, представницима основних и средњих школа, као и Туристичком организацијом.

Ученици „Десанкине“ школе су, са својим учитеЉицама Татјаном Бошков и Иванком Панић и директорком школе Аном Новковић, били део овог свечаног скупа.

У 9.30 положени су венци и цвеће на споменик палим борцима НОР-а, поводом 71. годишњице ослобођења Ковина у 2. светском рату, као и крај споменика пилоту Ускову (у парку на Тргу Жарка Зрењанина). Од 10 сати, на платоу у центру Ковина приређен је Банатски фруштук, који традиционално организују жене из Актива 1. МЗ Ковин, са гошћама из других актива са територије општине и шире. Уз доручак, добру храну и пиће посебан „штимунг“ дали су наши тамбураши, «Ковински бећари».

Наташа БуЉугић