Едукација ђака првака и другог разреда – „Безбедност деце у саобраћају“

Представници полицијске станице Ковин, Општинске Управе Ковин и волонтери Црвеног крста Ковин, реализовали су традиционалну активност „Безбедност деце у саобраћају“ од 07. до 11. септембра 2015. године у свим основним школама Општине Ковин. Наши ученици првог и другог разреда, били су међу шест стотина ђака који су успешно прошли прву, од низ предстојећих, едукација на ову тему.

Час се састојао од првог званичног контакта ученика првог и другог разреда основне школе са волонтерима Црвеног крста Ковин који су им приказали Основне принципе Црвеног крста и Црвеног полумесеца. Затим, приказана су им основна правила безбедног и правилног понашања у саобраћају. Ево једна од, такође, битних сазнања и за родитеЉе и за децу: “Деца до дванаесте године живота не смеју управЉати бициклом на јавним путевима.”

Сви учесници радионица добили су флуоресцентне прслуке, тракице и пригодну литературу (књигу и буквар), док је Црвени крст Ковин обезбедио слатко послужење и распореде часова.

Наташа БуЉугић