Мале олимпијске игре

Ученици „Десанкине“ школе, од првог до трећег разреда, били су учесници Малих олимпијских игара. Ову манифестацију организовао је Спортски савез општине Ковин за све ученике овог узраста основних школа ковинске општине.Такмичило се у полигону спретности, дужине 40м, који је садржао све природне облике кретања: трчање, колут напред, ношење медицинки 2кг, прескакање препрека на клупи, провлачење кроз шведски сандук, суножни скок у даљ, гађање лоптицом у мету... Све ово, требало је урадити спретно, тачно и брзо, јер се мерило пролазно време екипе од десет чланова. Најбржи су и освојили медаље и пласман на Окружну Малу олимпијаду, која ће се одржати у Панчеву крајем овог месеца. Наши ученици трећих разреда освојили су друго и треће место, али честитке упућујемо свој деци учесницима који су показали одличну увежбаност и организаторима који на овакав начин обједињују све школе наше општине “из чијих ће се редова можда изнедрити и неки будући прави олимпијац“- речи су председника Спортског савеза, Петра Богуновића.

ПР Наташа Буљугић