"Десанкини" ђаци обележили Дан планете
Поводом Дана планете Земље, 22. априла, ученици ОШ ,,Десанка Максимовић“ заједно са својим учитељицама и управом школе, организовали су акцију чишћења школског дворишта и околине. До данас је у нашој школи организовано много еколошких акција усмерених на заштиту живог света и ширења еколошке свести код деце. Нека ова скромна акција буде заједнички допринос нашој планети за њен рођендан. Том приликом, ученици су послали веома важну поруку свим људима: ,,Чувајмо природу и нека сваки дан буде планетин дан!“
Дан планете Земље се обележава од 1970. године и циљ ове глобалне акције је да се упозори на опасност која прети животу на Земљи, услед наглог развоја индустрије, сталног загађивања животне средине и глобалног загревања које доводи до климатских промена.
Снежана Ломигора.












