Сат за нашу планету у ОШ „Десанка Максимовић" у Ковину

У оквиру светске акције „Сат за нашу планету“, глобалних размера , свој допринос дали су ученици “Десанкине“ школе у оквиру својих свакодневних активности. Својеврсним порукама упућене свима нама, на свачијој адреси, усмерена је пажња на последице прекомерне потрошње ограничених природних ресурса. Шта све за децу значи чување природе могло се видети и чути у току израде плаката: да се играју на зеленој трави, да удишу чист ваздух, да пливају у бистром језеру, реци, да живе удаљено од фабрика, да помажу у башти и науче да возе трактор на њиви, да на путу до школе поједу сочну, свеже убрану јабуку или јагоду...Осмеси на лицима деце блистао је у тим тренуцима, а то је ипак нешто најлепше на овој планети! Дакле, осмех планете је у нашим рукама!Све то веома указује да, наша деца, одрастајући,постају свесни и одговорни чланови друштва према животној средини. Упућена је и порука да сат откуцава и нашој планети и да трба да предузмемо све за њу ! Сат само подсећа да можемо глобално, али и појединачно да учинимо много!

Наташа Буљугић

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16349562