Школска слава

„...Тако се роди Свети Сава, син и принц Немањин, нежна грана велоког храста...“ а тај храст, вековима штити и чува оне који знају где су му корени. Чувајући и негујући га првослављем, вером у Бога и својом традицијом, културом и говором, шириће гране још дуго, дуго... Потомци овог највећег српског свеца прославили су у својим школама велики дан – школску славу Светог Саву!

Ученици осмих разреда „Десанкине“ школе били су домаћини славе. Након химне Светом Сави коју је отпевао хор, молитве „Оче наш...“, ђаци су уз свог свештеника, наставника, млађих ученика и присутних родитеља, посветили Тропар Светом Сави и пререзали колач. Свечаност је улепшана пригодним текстовима које су говорили ученици четвртих разреда и деца драмске секције старијих разреда, затим, дивним, изворним народним песмама, као и фолклорним наступом.

Уз славску свећу и икону светитеља, поносни су били сви! Негде „у ваздуху“ осећала се иста она неизмерна и натприродна љубав родитеља према деци , као и она коју је имао и мали Растко! Могао се видети и понос наставника који се свесрдно труде да образују и васпитавају децу у добре, паметне, скромне, благе нарави, веселе душе, у велике и снажне личности богате знањем!

Наташа Буљугић

 

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16349568