Презентација Биолошке секције: "Рециклажа"

У среду, 10. децембра 2014. Одржана је презентација о рециклажи, Биолошке секције наше школе коју води наставница биологије Славковић Ануца. Ученици првих разреда били су присутни на предавању и изложби радова ученика ове секције.

Представљајући очигледна средства материјала који се могу рециклирати, дата су и питања: шта је рециклажа, који се материјали, предмети из окружења сакупљају ради рециклаже, шта природа добија рециклажом, шта је органски отпад и како га у породици сакупљамо и одлажемо ради ђубрења (прављење компоста)... ?

На сва ова питања одговарали су ученици секције, али и прваци који су се већ веома активно укључили у све облике едукација и акције везане за очување животне средине.

На крају презентације, велико одушевљење је изазвала изложба радова. Представљени су стамбени простори од материјала који се могу рецилклирати, као пријатно и здраво окружење једне породице, веома маштовито, уредно и креативно!

Наташа Буљугић

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16349584