Угледни час математике у III-2 одељењу

Дана 29.10.2014. у одељењу III-2 одржан је угледни час математике,наставна јединица: Сабирање и одузимање до 1000. На часу систематизације наставних садржаја,сабирања троцифрених и двоцифрених бројева и одузимање двоцифрених од троцифрених бројева приказана је степенаста индивидуализација.Ово је процес увежбавања наставних садржаја у ком се ученици „пењу уз степенице“ од задатка до задатка, који су поређани од лакшег ка тежем,од једноставнијег ка сложенијем.Сваки ученик се пење својим темпом од подножија ка врху. Неколико ученика је стигло до самог врха,неки су стигли до половине, неки само до трећине, а све зависи од усвојености знања и математичких способности сваког ученика.

После израде задатака ученици су у пару разменили наставне листове а затим смо проверавили тачност урађених задатака.Деца су била максимално ангажована и овај начин рада им се веома допао.

Овај час би уједно била и примена знања са семинара одржаног 11.10.2014. на тему: Индивидуализација наставе математике у млађим разредима основне школе,који нам је одржао професор Војислав Андрић.

Драгана Ђурић