Улица дечије радости у "Десанкиној" школиа
Последњег дана обележавања Дечје недење, у "Десанкиној школи , у послеподневним сатима било је много радости међу децом коју су им приредили њихови родитељи и учитељи, заједно! Спортска такмичења у којима су учествовале маме, а затим послужење које су предходно направиле, причинили су и ђацима и осталим гостима изузетно задовољство! У свим активностима, наравно, учествовали су и другари из вртића са својим родитељима и васпитачицама.
На самом почетку, родитеље и децу, поздравила је директорка школе Ана Новковић.Том приликом је прогласила и наградила одељења III1, учитељице Милетић Драгане и VII2 разредног старешине Емилије Тођераш. Они су по свом просеку успеха и владања постгли најбоље резултате у протеклој школској години, због чега су и награђени.
Такмичарке које су биле представнице ОЗ од I-IV и Предшколске установе су следеће маме:
- ПУ- Ђуричковић Јована
- I1-Мирчов
- I2-Богданов Сања
- II1-Костић Бојана
- II2-Џунић Ружица
- III1-Ђорђевић Љиљана
- III2-Ћеха
- IV1-Живанов Данијела
- IV2-Амановић Драгана
...и постигле следеће резултате:-
-вођење кошаркашке лопте око чуњева: I Костић Бојана, II Амановић Драгана, III Богданов Сања
-ходање са лоптом између колена: И Ђуричковић Јована, ИИ Живанов Данијела, ИИИ Ђорђевић Љиљана
-ходање са књигом на глави: I Костић Бојана, II Ђорђевић Љиљана, III Богданов Сања
-ношење јајета у кашики: I Ђуричковић Јована, II Ђорђевић Љиљана, III Богданов Сања
-вођење обруча: I Костић Бојана, II Ћеха, III Амановић Драгана
-ношење чаше штапићима: I Ђуричковић Јована, II Живанов Данијела, III Костић Бојана
-гађање папирне пирамите лоптицама: I Живанов Данијела, II Костић Бојана, III Ђорђевић, Амановић
- музичке столице: I Ђуричковић Јована, II Костић Бојана, III Џунић Ружица
Захвањујемо се на њиховом учешћу јер су своју децу, али и многобројну публику, одушевиле својом спретношћу и добром вољом да се такмиче.
По завршетку спорта, уследила је заслужена закуска! Многобројни специјалитети, маминих вредних руку дело, по рецептима из бакиних шкриња, били су послужени у холу школе. Свако одељење је даривало своје најбоље специјалитете. О њиховим укусима не треба ни коментарисати, јећ фотографије наше деце и гостију говоре све!
Права породична атмосфера пренешена је под школским сводом дугиних боја коју су чиниле: љубав према деци, љубав деце према родитељима, пожртвованост родитеља, подршка деци, угађање, брига о деци, усхићени и утешни загрљаји, топли осмеси...
Овом приликом, још једном се захвањујемо родитељима на свему што су учинили због свог детета, али и за сву присутну децу! Порука оваквих "дружења" и јесте управо та, да учитељи као део велике школске породице, једнако желе најбоље деци, ђацима дајући им безрезервну подршку и свој максимум у непосредном раду са њима.
Волите своју децу и будите узорни родитељи баш као и током овог данашњег дана!
Наташа Буљугић





































































































