Посета биоскопу "Центра за културу Ковин"

plodi posterУ понедељак, 29. септембра, ученици млађих разреда "Десанкине" школе су одгледали један веома занимљив цртани филм "Храбри аутић Плоди". Прича је заснована на причама омиљеног цртаног јунака из Норвешке којег је створио полицајац, још пре тридесетак година.

Током филма, деца су доживљавала авантуре овог храброг Фолксвагена, "бубе".Он решава замршене полицијске проблеме, задужен је да чува ред у свом граду и штити заштићене ретке врсте парка природе - у овој причи, конкретно, маму орла ретке врсте и њеног потомка.Проблем настаје крађом маме орла и проналажењем птића испод Плодијеве хаубе аута, који помишља да је аутић... Плоди јесте детињаст, разигран, импулсиван, али и веома храбар и све што ради, ради пуним срцем, обављајући свој посао најбоље што уме.

Филм је наставак из 2010. године.

Радња филма је смештена на северу Норвешке, региону који је чувен по својој магичној северној светлости и по невероватном заласку сунца.

Заиста смо уживали!