Здрава храна чува наше здравље

У сусрет јесени, ученици првих разреда „ Десанкине“ школе, кренули су путем здраве хране. Са својим учитељицама Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић, посетили су ковинску Зелену пијацу. У петак, 19. септембра, рано ујутру, онако како се и одлази на тржницу, применили су своја новостечена знања о значају и врсти здраве хране. Обиље воћа и поврћа красили су тезге. Деца су постављала и разна питања продавцима: где је и како узгајано, да ли је прскано, колико кошта...али су и она одговарала на питања да ли знају за која јела и зимницу њихове маме и баке користе поједино воће и поврће.

Све ово било је „зачињено“ укусним, сочним и пуним витамина, воћем, које су деци даривали љубазни продавци. Видевши их у великом броју, онако задовољне, срећне и малене, сигурно ће се, и они који су произвођачи , али и само продавци на пијаци, са великом одговорношћу трудити да до наших малишана стиже увек свежа и здрава храна.

Наташа Буљугић

<< Nazad 

 

Корисни линкови

logo2

16349641