Последњи наставни дан четвртака са учитељицама

Школа као бајка, учитељица друга мајка

Последњи наставни дан школске 2014. године, заувек ће памтити ђаци ИВ-1 разреда због растанка са учитељицом.
Тихе, топле сузе... Плакали смо сви. У разреду празнична атмосфера, цвеће, поклони, послужење. А ипак, тајац. Последњи наставни дан, последњи час. И врло срчане и дирљиве поруке за мене. Било је за ове четири године и смеха и радости и излета и заједничких путовања, али и суза и несташлука и добрих и лоших оцена. Увек сам улазила у нашу учионицу са великом радошћу. Уживала сам гледајући вас како одрастате и сазревате пред мојим очима, како свакодневно напредујете и ширите видике.
Као увек до сада, питам се, да ли сам за ове четири године урадила све што сам заиста могла? Да ли сам успела да вам пружим довољно знања и научим вас које су истинске, људске вредности које увек треба неговати и развијати. Желим да верујем да јесам. Желим да, у годинама које тек долазе, препознате речи и реченице које сам неуморно понављала, с вером да ће моја искреност и исправност онога што радим, допрети до вас, ваших мисли, вашег срца. Желим да храбро и без страха кренете даље у нове победе. Да се ничега не бојите. Чека вас још много нових страница непрочитаних књига.
Такође, хвала вашим родитељима који су и вама, и мени, током ове четири године били права, безрезервна подршка.
Звонило је и изашли су. Довиђења! Гледала сам дуго низ ходник за њима.

Снежана Ломигора

Ученицима ОЗ IV - 2

Мало је страница ма ког дневника у којима би стао четворогодишњи, неизрециви, доживљени део живота са мојим ђацима ИВ-2 разреда. Мало је речи којима бих похвалила сав њихов труд уложен кроз овај кратак период школског живота. Међутим, велика је и безгранична љубав, пријатељство и међусобна приврженост којима ћете се увек враћати у будућности када се присећате овог периода проведеног са Вашом учитељицом! Хвала Вам на овим искреним мислима записаних 13. 06. 2014. године.

Живи били, у срећи стасавали и као на овим сликама, увек весели били !

Ваша учитељица Наташа Буљугић.