Ускршњи базар у "Десанкиној" школи

Уочи великог празника, Васкрса и малог распуста, врата ОШ "Десанка Максимовић" била су широм отворена, овога пута за родитеље, баке, деке,бате и секе који су посетили Ускршњи базар ученика млађих разреда школе. Изложба радова вредних руку ђака дело,била је продајног карактера. Привукла је бројне посетиоце који су добровољним прилогом могли да добију неко уникатно дело које су ученици самостално израдили. Велика радост, срећа и задовољство ширила се свуда унаоколо, али изнад свега, хуманост. Празнична атмосфера и велика узајамна љубав "купаца и продаваца", допринела је величини овог догађаја. Уважавајући уложени труд деце да реализују хуманитарни Ускшњи базар и жељу да тиме некоме помогну, родитељи и наставници честитају свој деци на зрелости и одговорности коју су показали у овој активности. И ове године нисмо заборавили на болесне и немоћне у ковинској болници и по традицији, однешена су  офарбана јаја која су ученици такође са великом љубављу и радошћу поклонили.