Београдска филхармонија и "Десанкини" ученици заједно у Смедереву
Ученици "Десанкине" школе, са својим наставницама Снежаном Качина, Наташом Буљугић и Славковић Ануцом, били су гаости Центра за културу Смедерево у којем су доживели сва "Четири годишња доба" Антонија Вивалдија у извођењу Београдске филхармоније. Сезона 2014/15. под слоганом "Дијагноза-ОПТИМИЗАМ", обухватила је и концерте за децу, који су бесплатни и на задовољство љубитеља најквалитетније врсте музике, изводе се широм Србије.
Упловивши у свет класичне музике, вођени причом на забаван начин, риђокосог глумца Владе Алексића (попут Вивалдија), деца су се упознавала са оркестром, његовим инструментима, углавном гудачким, који преовладавају у Вивалдијевим делима и могућношћу слушања годишњих доба, а не само доживљаја визуелним путем.
Музичким илустрацијама доживљен је весели цвркут птица, лавеж паса, свирка пастира, жубор потока, муње и громови, олујна мећава...
Током концерта је владало велико узбуђење, добро расположење, веселост као што је ритам и ђоживљај "вечитог пролећа" у Вивалдијем делима!
Наташа Буљугић




















