Ђаци прославили празник дечје радости - Врбицу

Српска православна црква и њени верници, међу којима и чувари предања, ученици наше школе, прославили су Лазареву суботу, врло посебан дан, пун лепих обичаја и дечје радости, познат и под именом Врбица. Свечано обучени, са звончићима око врата и гранчицама врбе у рукама, ученици су у храму Свети Стефан Дечански у Ковину, у поподневним часовима присуствовали вечерњем богослужењу, које је служио свештеник Новак Петровић. Потом је уследио трократни опход око храма, праћен певањем тропара Лазареве суботе.

Празник је посвећен успомени на васкрсење Лазара и на Христов улазак у Јерусалим, где су га деца свечано дочекала и поздравила. Због тога се Врбица сматра празником деце. Овим даном почињу велики Васкршњи празници.

Снежана Ломигора