Кратак осврт на завршено првенство општине у математици

УЧЕНИЦИ ОШ "ДЕСАНКА МАКСИМОВИЋ" ОСВОЈИЛИ НАЈВИШЕ ДИПЛОМА

Ученици виших разреда наше школе показали су завидно знање на Општинском првенству у математици.

Освојили су укупно 5 диплома. Ради јаснијег увида какав је то успех, треба рећи да остале школе нису освојиле ни приближно овом броју, односно освојиле су две, једну или ниједну диплому.

Све честитке ученицима,освајачима диплома. Успех је остварен првенствено захваЉујући њиховом самопрегорном раду, раду са њиховим наставницима, те похађању Сталне школе математике која се одржава од октобра до краја марта са предавачима општинске Подружнице Друштва математичара Србије.

Треба похвалити и остале наше ученике - учеснике на школском и Општинском такмичењу из математике, јер без јаке конкуренције у школи, не би било ни ових резултата.

Гојко Ролић