У име љубави

14. фебруара се према православном календару слави Свети мученик Трифун, заштитник виноградара.Тога дана они одлазе у своје винограде, орезују лозу и вином заливају чокоте да би у пролеће опет почели да бујају, а касније и богато рађају. Такође је Св.Трифун и заштитник брачног живота. Код католика је 14. фебруар Св. Валентин, заштитник заљубљених.

Ђаци "Десанкине" школе су овај дан посветили љубави. Након наставе уживало се у дивном програму који су припремили ученици хорске и драмске секције са својим наставницама. Све је било "обојено" бојама љубави, док су нежне мелодије и топле поруке стизале до сваког присутног ученика, изазивајући скривена осећања љубави, а можда и понеки стидљиви поглед упућен симпатији.

ПР Наташа Буљугић