"Десанкини" мали матуранти

Данас је био последњи наставни дан за ученике осмих разреда. "Десанкини" матуранти су га прославили уз трубаче, весело и са песмом, у складу са њиховим осећањима и сазнањем да је једно мало "животно поглавље" завршено. Сви ђаци и запослени у школи су изашли да громогласним аплаузом испрате своје другаре и ученике. Пожелели су им срећу на том раскршћу путева детињства и младости. Међутим, са највише носталгије и сете испратиле су их разредне старешине, Олгица Петковић и Раша Вукосављевић, као и учитељице Иванка Панић и Тања Бошков.

До полагања мале матуре се одбројавају дани и сужавају листе жеља у одабиру средњих школа, али ови ђаци знају да ће њихови драги наставници увек бити ту да им пруже подршку, лепу реч и пријатељски савет, кад год им то у животу буде било потребно.

ПР Наташа Буљугић