Мај месец математике 2013

"Уздигни се изнад себе и схвати свет" је Архимедова порука овог "Маја месеца математике" која стиже у Србију. Ученици трећег разреда Десанкине школе су посетили ову научнопопуларну манифестацију. Уз стручно презентовање педагога који је сваки експеримент демонстрирао и објашњавао на занимљив начин, адекватно узрасту ђака, научено је много тога. Морамо да похвалимо ђаке који су досадашња знања из математике, успешно примењивали током извођења различитих експеримената. Увидели су да је математика свуда око нас и да користи елементе из свакодневног живота. Истражили су математичке објекте у живом свету; колики је милион; који је најкраћи пут за трговца; изводили формуле и гласали за најлепшу; упознали математички универзум минерала и кристала; истражили су допринос математици Леонарда да Винчија и видели полиедре направљене на основу његових цртежа...

Још много, много тога, за све узрасте и интересовања,може се наћи на овом месту. Након што је програм прошлогодишње манифестације видело више од сто хиљада људи. Математика је поново на улицама, трговима, галеријама, салама за предавања, школама и факултетима, али  још и у двадесет градова Србије.

ПР Наташа Буљугић