Наши ђаци прославили дечји празник - Врбицу

Српска православна црква и њени верници, међу којима и ученици наше школе заједно са учитељицом Снежаном Ломигора, прославили су у суботу Лазареву суботу или Врбицу, припремајући се за највећи хришћански празник, Ускрс.

Свечано обучени, са звончићима везаним на тробојку око врата, ученици су у храму Свети Стефан Дечански, у поподневним часовима присуствовали вечерњем богослужењу, које је служио свештеник Новак Петровић. Пошто су у храм унети млади врбови ластари, тек улистали, свештеник их је освештао и свима поделио гранчице, а затим је следио трократни опход око храма са црквеним барјацима, рипидама и чирацима, уз певање тропара Лазареве суботе.

У СПЦ је Врбица дечји празник, јер је Христос, према Јеванђељу, улазећи у Јерусалим рекао: ,,Пустите децу мени, јер таквих је Царство небеско“. Са овим даном почињу велики Васкршњи празници.

Кристина Ломигора