Срећу чине мали знаци пажње

Већ традиционално, уочи божићних празника, ученици нижих разреда ОШ ,,Десанка Максимовић“ из Ковина оките школску, божићну јелку на општу радост свих школараца. Неки од ученика показали су своју креативност и маштовитост тако што су сами осмислили и направили новогодишње украсе. Шарена јелка стоји поносно у углу учионице и наговештава долазак предстојећих празника.

На лицима ученика појавио се задовољан смешак, опште чуђење, смех и радост тек када су у учионицу стигли новогодишњи пакетићи, даривани од хуманитарне организације ,,Хлеб живота“.
,,Хлеб живота“ је организација хуманитарног карактера, која служи људима и помаже им  како би постигли социјално благостање да се љубављу, праведношћу, стрпљењем, искреним и поштеним односима опходе према људима, без обзира на њихов пол, етничку или религијску припадност.

Последњи наставни дан у 2012. години, ученици су обогатили и пригодним божићним програмом, маскенбалом који су пратили добро познати стихови песме ,,Деда Мразе, Деда Мразе, не скрећи са стазе...“

Свим ученицима срећни новогодишњи  и божићни празници и не заборавите да је децембар време када дарујемо и делимо срећне тренутке. Највећи ужитак празничног расположења јесте управо моћ да некога обрадујемо. Ко није захвалан на ситницама, неће умети да цени ни крупне ствари.

Кристина Ломигора