Песничко вече

Последњи мајски дан, осим што је био прави пролећни дан, за ученике и наставнике Основне школе „ Десанка Максимовић“ био је и дан за уживање у Љубавној поезији.

У касним поподневним сатима, у холу школе, приређено је песничко вече посвећено Љубавним стиховима Десанке  Максимовић. Сећајући се речи  Десанке Максимовић „ да не треба име песниково да иде испред песме и да јој крчи пут, већ да песма својом лепотом треба  себи наћи пут“ , ученици шестог, седмог и осмог разреда су казивали стихове на српском, енглеском и немачком језику, чиме су, ко зна који пут, потврдили да Љубавна поезија наше чувене песникиње не зна за границе. Осим лепих стихова, дивној атмосфери допринела је и романтична инструментална музика.