Фестивал за децу ,,Витезово пролеће“ у Сава Центру

Београдском фестивалу писаца за децу ,,Витезово пролеће“, десетом по реду, одржаном 12.5.2012. у Центру ,,Сава“, присуствовали су и ученици ИИ разреда ОШ ,,Десанка Максимовић“ из Ковина, заједно са својим учитељицама: Снежаном Ломигора и Наташом Буљугић.

Малишанима из целе Србије на 10. фестивалу представили су се писци из лектира и читанки: Недељко Попадић, Добрица Ерић, Раша Попов, Радомир Андрић, Милован Витезовић и др. У оквиру фестивала, награда за животно дело, за изузетан допринос у стваралаштву за децу додељена је песнику Светиславу Свети Вуковићу, а "за изузетан допринос улепшавању света детета" - Леонтини Вукомановић.

У оквиру фестивала додељено је мноштво награда листа ,,Витез“ најталентованијој деци Србије у области књижевног и ликовног стваралаштва, међу којима су и ученици ОШ ,,Десанка Максимовић“ из Ковина и то, ученици II-1 разреда, Снежана Ломигора – одељенски старешина:
•    Јована Ицић,
•    Вера Качина,
•    Марија Комароми,
•    Алекса Костадинов,
•    Ана Младеновић,
•    Лука Рудић,
•    Смиљана Славковић,
•    Анђела Стојановић.

И ученици II-2 разреда, Наташа Буљугић – одељенски старешина:
•    Андријана Бајчић,
•    Бојана Болић,