Општинско такмичење у рукомету

У четвртак 09. новембра 2017. године, у организацији Спортског савеза општине Ковин и домаћина ОШ “Ђура Јакшић”,  у Ковину, одржано је општинско такмичење основних  школа у рукомету за дечаке и девојчице. Такмичили су се ученици из 4 основне школе, са укупно 52 ученика. Нашу екипу предводио је наставник физичког васпитања, Новица Стојановић, а чинили су је ученици осмог разреда: Жепша Матеја, Лука Рудић, Филип Ивковић, Предраг Стојановић, Стефан Горчић, Попов Срђан, Живић Мирко.
У такмичењу, које је одржано по куп систему, „Десанкини“ рукометаши су заузели четврто место. Честитамо и спортистима и њиховом наставнику на учешћу и подршци у реализацији спортских такмичења на општинском нивоу, а њиховим првопласираним другарима мушке екипе„Змајеве“ и женске екипе“Ђурине“ школе, много успеха на Окружном такмичењу у Јабуци!