Књижевни сусрет посвећен Десанки Максимовић

Књижевни сусрет посвећен Десанки Максимовић уприличен је 08.05.2018.године у Задужбини Илије М.Коларца у Београду, поводом 120 година од рођења песникиње. Тим поводом су њени потомци приредили, а Издавачка кућа ''Клет'' из Београда објавила збирку песама ''Оставићу вам само речи''.

На Књижевни сусрет позвани су представници свих основних школа у Србији које носе име по песникињи Десанки Максимовић како би им било уручено по пет књига – збирки песама ''Оставићу вам само речи'' као поклон за школске библиотеке. Поред наше школе, позиву су се одазвале и школе из Београда, Чоке, Ниша и Грделице. Наши представници биле су: Милић Нађа, Рајковић Марија, Крстић Дарија, Жепша Емилија и школски библиотекар Миљана Зејак.

У недељи када обележавамо Дан школе, имали смо прилику да се подсетимо и још по нешто научимо о животу и делу Десанке Максимовић од проф.др Александре Вранеш и књижевног критичара Петра Арбутине, а Десанкине стихове да слушамо у извођењу младих представница позоришта ''Дадов''.

Миљана Зејак